psici

veterina utrivorisku logo

U Tří voříšku logo

Veterinární ordinace - Plzeň Slovany

Euthanasie

Nachýlil se čas.

Zdravotní problémy nebo vysoký věk zvířátka staví člověka do situace, kdy je nucen rozhodnout o ukončení života svého zvířecího přítele.
Ke každému konkrétnímu případu poskytujeme zdarma  konzultaci, ujasníme si s chovatelem veškeré okolnosti. Euthanasii provádíme nejlépe po osobní či telefonické dohodě v konkrétním termínu tak, aby vyhovoval především klientovi i jeho zvířátku.

Jak vše probíhá.

Nejprve se zvířátku aplikuje narkóza  za přítomnosti majitele. Jakmile nastoupí úplný hluboký spánek, pacienta si ponecháme v ordinaci a vypíšeme doklad o provedeném úkonu.
Chovatel má následně možnost volby. V případě, že nechce být přítomen u aplikace látky určené k euthanasii, odchází. 
Při vlastním výkonu  aplikujeme příslušnou speciální látku označenou T61 či Exagon a opět je na místě volba -  po kontrole životních funkcí předáme tělo majiteli nebo ho ponecháme u nás a zajistíme kontumaci specializovanou firmou.

Aplikace v domácím prostředí.

Ambulance round logo

Tuto službu (euthanasii) poskytujeme také v domácím prostředí.
Jsme zastánci minimalizace stresu spojeného s touto okolností. Tedy, na požádání (osobní či telefonické) přijedeme, službu provedeme, a pokud chovatel nemá možnost zvířátko pohřbít, odvezeme jej a zajistíme vše potřebné.

Pro výjezd lékařky prosím kontaktujte paní doktorku Caltovou na tel. 604 283 222, ke službě je přiúčtován dojezd (8 Kč/km).

 

Jaké jsou možnosti s naložením tělíčka zvířátka?

Máte 3 možnosti.

Zvířátko si můžete pohřbít na svém vlastním pozemku.

Nemáte-li možnost, zajistíme odvoz tělíčka asanační službou, která tělo v souladu se zákonem zpracuje. Tato služba je zpoplatněna, je však finančně dostupná.

Třetí možností je kremace zvířátka, podobně jako u lidí. Kremační službu zajišťuje soukromá firma v Praze. Její pracovníci jsou velice ochotní a milí, vše rádi zařídí a vyjdou Vám vstříc. Možné je domluvit i přepravu tělíčka, nemáte-li možnost cestova do Prahy. Služba je zpoplatněna. Pro více informací můžete navštívit web spolupracujícího zvířecího krematoria: http://www.krematoriumzviratpraha.cz/, tuto službu si můžete s krematoriem domluvit sami, nebo Vám ji můžeme zprostředkovat. Zbyde Vám potom na památku např. urnička nebo památeční sklo s popelem zvířátka.
Video o tom, jak celý proces probíhá: https://www.youtube.com/watch?v=A3KxYiW8YU4&t=320s

 

Telefon - objednávky

Objednávejte telefonicky:
na tel. 604 283 222 

nebo se REZERVUJTE ONLINE

MVDr. Lucie Kulatá logo

Kontakt

U Tří voříšků
Barákova 59, 326 00, Plzeň
tel:  604 283 222

utrivorisku@seznam.cz